Przejdź do treści
Debata Klimatyczna: Transatlantycka droga do 1,5°C
Data/Czas: 26/04/2021 | 12:00-12:30
Lokalizacja: | |

Forumdialogplus: 2020 był rokiem katastrof klimatycznych: płonące lasy, powodzie i rekordy temperatur. Dzięki pandemii koronawirusa globalne ocieplenie na chwilę zwolniło, stanęła produkcja w fabrykach i ruch lotniczy. Jednak niszczenie bioróżnorodności trwa w najlepsze. Rok 2021 może być wielką szansą dla ochrony klimatu. Nowa, amerykańska administracja ogłosiła, że USA, podobnie jak UE, chcą stać się neutralne klimatycznie do 2050 roku. W piątą rocznicę podpisania Porozumienia Paryskiego, w Międzynarodowy Dzień Ziemi prezydent Joe Biden zwołał szczyt klimatyczny, na który zaprosił 40 przywódców. Jego celem jest przyspieszenie działań na rzecz walki z globalnym ociepleniem, pokazanie gospodarczych korzyści wynikających z zielonej transformacji oraz zwiększenia wsparcia dla innowacyjnych technologii.


Kwestie do dyskusji:
jak Europa i Ameryka mogą współpracować po powrocie USA do Porozumienia Paryskiego? I czy wspólnie nakłonią do współpracy Chiny?
-jak Polska i UE powinny przygotować się na COP26 w Glasgow?
-jak UE i USA pomagają przedsiębiorcą przeprowadzić zieloną transformację?
-jak Polska wykorzysta środki z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji

Forumdialogplus

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.