Przejdź do treści
Debata „BĘDZIEM POLAKAMI – MIĘDZY WYSZYŃSKIM A GOMBROWICZEM”
Data/Czas: 20/09/2022 | 18:00-18:00
Lokalizacja: Dom Spotkań z Historią | Karowa 20 | Warszawa

Dom Spotkań z Historią i Centrum Myśli Jana Pawła II: 20 września o godz. 18:00 wraz z Domem Spotkań z Historią zapraszamy na debatę „BĘDZIEM POLAKAMI – MIĘDZY WYSZYŃSKIM A GOMBROWICZEM”. W różnorodnym gronie ekspertów porozmawiamy o płaszczyznach porozumienia między różnymi wizjami Polski. Jak prowadzić dialog, aby zrozumieć, że patriotyzm jest wartością inkluzywną, a nie wykluczającą? Zaproszenie do debaty przejęli: dr hab. Rafał Matyja (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie); dr hab. Dariusz Gawin (Muzeum Powstania Warszawskiego); dr Dominika Kozłowska (Miesięcznik ZNAK); dr Helena Anna Jędrzejczak (Kultura Liberalna) Dyskusję poprowadzi Jan Wróbel – nauczyciel, dziennikarz, publicysta (TOK.FM, Dziennik Gazeta Prawna).


To kolejne spotkanie w ramach projektu „DWA KOLORY – MIĘDZY BUNTEM A POSŁUSZEŃSTWEM”, podczas którego zachęcamy do refleksji nad współczesnymi obliczami patriotyzmu.

WSPÓŁORGANIZATOR: Dom Spotkań z Historią
PARTNERZY: Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego
PATRONI MEDIALNI: Rzeczpospolita, PLUS-MINUS, TVP Kultura, TVP Polonia, Więź, Radio Wnet, wSieciHistorii, Nowy Obywatel
Sfinansowano ze środków Fundacji PZU.
Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

ZGŁOSZENIA PRZEZ FORMULARZ

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.