Przejdź do treści
CZYTANIE PERFORMATYWNE - „WĘDROWIEC PO ŚWIATACH ZE SŁÓW" PETERA HANDKEGO
Data/Czas: 16/01/2023 | 19:00-19:00
Lokalizacja: Teatr Ateneum | Jaracza 2 | Warszawa

ADiT Agencja Dramatu i Teatru: W Nowym Roku Teatr Ateneum kontynuuje cykl czytań performatywnych sztuk współczesnych utworów austriackich. Wspólnie z Austriackim Forum Kultury (Österreichisches Kulturforum Warschau) oraz Agencją Dramatu i Teatru ADiT, zaprasza na czytanie sztuki noblisty Petera Handkego – „SAMOOSKARŻANIE” w tłumaczeniu Karoliny Bikont.
Spotkanie zostanie dedykowane promocji nowości wydawniczej pt.: “WĘDROWIEC PO ŚWIATACH ZE SŁÓW”, dwutomowej edycji dzieł Petera Handkego, o której porozmawia dr hab. Krzysztof Tkaczyk z redaktorami naukowymi publikacji: prof. Edwardem Białkiem i dr. Katarzyną Nowakowską.


Teksty sceniczne Petera Handkego w XX wieku wywołały spore kontrowersje z powodu ataku na mieszczański teatr m.in poprzez obrażanie publiczności. O tym, że dzisiaj są równie żywe i nośne przekonamy się 16 stycznia 2023 roku (Scena 61) słuchając tekstu “SAMOOSKARŻANIA” w świetnym wykonaniu aktorów Teatru Ateneum – Marii Ciunelis, Tomasza Kozłowicza, Sylwii Zmitrowicz, Dariusza Wnuka.
Reżyseria zbiorowa pod opieką Marii Ciunelis.
Książka została wydana dzięki partnerom: Bundesministerium Kunst Kultur, őffentlicher Dienst und Sport.

Wydarzenie bezpłatne.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.