Przejdź do treści
Czy tradycyjne księgarnie odejdą do lamusa?
Data/Czas: 18/05/2021 | 15:00-15:00
Lokalizacja: | |

Goethe-Institut Warschau: Czy tradycyjne księgarnie pójdą do lamusa? Przykłady perspektywicznych rozwiązań dla lokalnych księgarń w Polsce i Niemczech. Prelegenci: Tobias Proksch, prezes sieci księgarni Osiander, Tybinga; Łukasz Kierus, prezes księgarni internetowej taniaksiazka.pl. Prowadzenie: Ewa Tenderenda-Ożóg, prezeska zarządu spółki Biblioteka Analiz, redaktorka, członkini Rady Polskiej Izby Książki. Obydwaj prelegenci są zawodowo związani z rynkiem księgarskim. Rozmawiać będą o nowoczesnych, przyszłościowych rozwiązaniach, jakie stosują w swoich biznesach – w księgarniach tradycyjnych z jednej strony i księgarni internetowej z drugiej.

Księgarnia Osiander to tradycyjne przedsiębiorstwo rodzinne z Niemiec Południowych, a zarazem jedna z największych sieci księgarń stacjonarnych w Niemczech, które
z sukcesem utrzymują się na niemieckim rynku książki, współpracując w zakresie e-commercu z siecią Thalia. Natomiast Taniaksiazka.pl to jedna z największych internetowych księgarń w Polsce. Rozwija obecnie sieć stacjonarnych punktów odbioru książek. Prelegenci podzielą się z nami swoimi doświadczeniami, podyskutują o wyzwaniach i ocenią szanse na to, aby z miejskich krajobrazów nie zniknęły księgarnie – miejsca żywego kontaktu z książką.

Więcej informacji: Goethe-Institut Warschau

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.