Przejdź do treści
Czy potrzebujemy nowych praw w Karcie Praw Podstawowych? Spotkanie z prof. Adamem Bodnarem
Data/Czas: 24/11/2022 | 15:30-15:30
Lokalizacja: Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego | Oleandrów 6 | Warszawa

Centrum Stosunków Międzynarodowych oraz Forum Młodych Dyplomatów serdecznie zapraszają na spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich VII kadencji (2015–2021) prof. Adamem Bodnarem pt. „Czy potrzebujemy nowych praw w Karcie Praw Podstawowych?”. Agresja rosyjska na Ukrainę skłania do refleksji, jak urządzić na nowo międzynarodowy porządek przestrzegania praw człowieka, pociągając do odpowiedzialności rosyjskich zbrodniarzy wojennych. Jednak te aktualne wyzwania nie powinny przesłaniać dyskusji o przyszłości praw człowieka w kontekście procesów społecznych i technologicznych, które obserwujemy już od lat.


Czy potrzebujemy nowych praw w Karcie Praw Podstawowych?
Czy aktualne jest ukształtowanie prawa do prawdy?
Jak wzmocnić ochronę naszych praw w kontekście zmian klimatycznych i technologicznych?
Jak wygląda przyszłość ugruntowanych od lat postulatów?
Globalizacja, cyfryzacja, sztuczna inteligencja i zmiana klimatu stwarzają potrzebę podjęcia działań na poziomie prawnym i politycznym. Ogólnoeuropejska inicjatywa na rzecz dodania nowych praw i wolności do Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej ma zapewnić egzekwowanie postulatów w tak aktualnych kwestiach, jak samostanowienie w sprawach cyfrowych czy ochrona środowiska.
Polska jest jednym z pierwszych krajów, które dołączyły do debaty na ten temat. Natomiast w imieniu organizatorów zapraszamy do dyskusji o konieczności wprowadzenia zmian w tym zakresie już w najbliższy czwartek!
24 listopada, godz. 15:30
ul. Oleandrów 6, Warszawa
Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego
Wydarzenie odbędzie się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Dyplomacji (#OTD2022) organizowanego przez Stowarzyszenie Forum Młodych Dyplomatów. Jest to coroczny cykl wydarzeń z tematem przewodnim dotyczącym szeroko pojętej przyszłości.

CSM

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.