Przejdź do treści
Czy politycy czują Klimat?
Data/Czas: 30/09/2019 | 17:30-19:30
Lokalizacja: | |

Serdecznie zapraszamy na debatę z udziałem polityków, samorządów i ekspertów – “Czy politycy czują KLIMAT? Kwestie środowiska w debacie politycznej”: poniedziałek, 30 września o godz. 17:30-19:30, w Domu Innowacji Społecznych “Marzyciele i Rzemieślnicy”, ul. Bracka 25 w Warszawie. Sprawy klimatu i środowiska są coraz ważniejsze dla Polaków, nabierają też coraz większego znaczenia na arenie międzynarodowej. Nadal jednak nie są to tematy stale obecne i dyskutowane na agendzie politycznej. Partie polityczne nie mają spójnej i kompleksowej wizji, jak odpowiadać na kluczowe wyzwania związane z ochroną środowiska i przeciwdziałaniem zmianom klimatycznym.

 

Dlaczego? Czy jest to kwestia braku wiedzy liderów politycznej czy ideologizacji debaty dotyczącej środowiska i klimatu? Jak wprowadzić kwestie środowiskowe do politycznego mainstreamu? Jak rozwijać współpracę samorządów, państwa i organizacji społecznych w tym obszarze?.

Do udziału w debacie zaprosiliśmy:

Rafała Adamczyka, burmistrza Sławkowa

Antoniego Bielewicza, European Climate Foundation

Rafala Kuklę, burmistrza Gorlic (tbc)

Katarzynę Lubnauer, kandydatkę Koalicji Obywatelskiej do Sejmu

Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy (tbc)

Adriana Zandberga, kandydata Lewicy do Sejmu.

Moderacja: Karolina Lewicka, Radio Tok FM.

 

Dyskusja poprzedzona zostanie prezentacją raportu „Środowisko i klimat. Opinie i wiedza liderów politycznych w Polsce” – dr Paulina Sobiesiak-Penszko, Instytut Spraw Publicznych.

 

Organizatorzy proszą o rejestrację do dnia 28.09.19

 

Instytut Spraw Publicznych

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.