Przejdź do treści
Czy kobiety uratują świat? Feministyczna polityka zagraniczna
Data/Czas: 30/03/2021 | 16:00-16:00
Lokalizacja: | |

Heinrich-Böll-Stiftung Warszawa: Zapraszamy do dyskusji na temat możliwości realizacji feministycznego podejścia w polityce zagranicznej z udziałem ekspertek, Iwony Reichardt i Małgorzaty Kopka-Piątek oraz Michała Sutowskiego. Ekspertki przedstawią nam historię powstania koncepcji feministycznej polityki zagranicznej, wprowadzą w doświadczenie międzynarodowe z nią związane i zastanowią się, jakie kroki należy poczynić, żeby często pomijana część naszego społeczeństwa, uzyskała odpowiednią reprezentację. A Michał Sutowski skomentuje przedstawione tezy. Naszym celem jest przybliżenie perspektywy kobiet w polskim życiu społeczno-politycznym, zwłaszcza w obszarze relacji międzynarodowych – w mediach, na uczelniach wyższych, w polityce czy na rynku pracy.


Program:
Wprowadzenie do debaty – Joanna Maria Stolarek, dyrektorka Fundacji im. Heinricha Bölla w Warszawie
Przedstawienie koncepcji feministycznej polityki zagranicznej –
Małgorzata Kopka-Piątek, kierowniczka Programu Europejskiego w Instytucie Spraw Publicznych
oraz
Iwona Reichardt, zastępczyni redaktora naczelnego „New Eastern Europe”, członkini zarządu Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu
Komentarz – Michał Sutowski, członek zespołu Krytyki Politycznej oraz Instytutu Studiów Zaawansowanych
Dyskusja z publicznością
Moderacja – Andriy Korniychuk, kierownik Programu Europa i Sprawy Międzynarodowe Fundacji im. Heinricha Bölla w Warszawie
Przyczynkiem do rozmowy będzie publikacja „Czy kobiety uratują świat? Feministyczna polityka zagraniczna”, wydana przez Fundację im. Heinricha Bölla w Warszawie autorstwa Małgorzaty Kopka-Piątek i Iwony Reichardt.

Więcej informacji

Heinrich-Böll-Stiftung Warszawa

 

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.