Przejdź do treści
Czy Europejska Unia Zdrowotna wyjdzie Europie na zdrowie?
Data/Czas: 22/04/2021 | 17:00-18:30
Lokalizacja: | |

Fundacja Global.Lab oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce mają zaszczyt zaprosić na debatę „Czy Europejska Unia Zdrowotna wyjdzie Europie na zdrowie?”, która odbędzie się 22 kwietnia 2021 r. w godz. 17.00-18.30. Debata transmitowana będzie na Facebooku na profilach Fundacji Global.Lab oraz Przedstawicielstwa KE w Polsce. Pytania do ekspertów będzie można zadawać w komentarzach do transmisji.


Paneliści:
Maria Libura – ekspertka Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego ds. zdrowia, kierowniczka Zakładu Dydaktyki i Symulacji Medycznej Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, wiceprezeska Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej, członkini Rady Ekspertów przy Rzeczniku Praw Pacjenta
Andrzej Ryś – dyrektor ds. systemów opieki zdrowotnej, produktów medycznych i innowacji, DG SANTE, Komisja Europejska
Piotr Żakowiecki – starszy analityk ds. zdrowotnych, Polityka Insight
Moderacja:
Aleksandra Polak – ekspertka Team Europe, Fundacja Global.Lab, Uniwersytet Warszawski
Podczas debaty zastanowimy się m.in.:
– Jak powołanie Europejskiej Unii Zdrowotnej wpłynie na życie obywateli i obywatelek UE oraz na ich dostęp do opieki zdrowotnej?
– Czy państwa członkowskie zgodzą się na oddanie części kompetencji w zakresie służby zdrowia na poziom unijny?
– Jak europejska współpraca w zakresie ochrony zdrowia na poziomie unijnym może pomóc obywatelom i obywatelkom UE chorującym na nowotwory lub na choroby rzadkie?
– Czy dzięki strategii farmaceutycznej zaproponowanej przez Komisję Europejską obywatele i obywatelki będą mogli liczyć na tańsze oraz bardziej dostępne leki?
– Jak w projekt Europejskiej Unii Zdrowotnej wpisuje się europejski plan walki z rakiem?

Wydarzenie organizowane we współpracy z Team Europe – zespołem ekspertów przy Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce

Komisja Europejska w Polsce

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.