Przejdź do treści
Data/Czas: 23/04/2020 - 30/04/2020 | 20:00-20:00
Lokalizacja: | |

MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie: „Czwartki z Kolekcją” to projekt, w ramach którego w każdy czwartek – dzień darmowego wstępu na wystawy Kolekcji MOCAK-u – w sali audiowizualnej mogliście zobaczyć wybrane prace wideo z Kolekcji Muzeum. W ramach akcji #MOCAKonline przenosimy pokazy do internetu!

 

W kwietniu w ramach projektu „Czwartki z Kolekcją online” prezentujemy wideo Iai Filiberti oraz Deobory Hirsch „Framed 2”. Składają się na nie cytaty z filmów i odniesienia do ważnych momentów z biografii ponad 20 aktorek występujących w produkcjach filmowych kilkadziesiąt lat temu. Ten kolaż opiera się na tezie – popartej konkretnymi przykładami – że kariery kobiet są krótsze niż mężczyzn, w dużym stopniu zależne od wieku i sytuacji rodzinnej. Na dodatek porażki zawodowe są dla nich bardziej dojmujące niż dla mężczyzn. Najważniejszym zadaniem tego wideo jest skierowanie uwagi na uwarunkowania kulturowe oraz społeczne, które – niezależnie od deklarowanego równouprawnienia – często dają kobietom mniejsze możliwości.

Iaia Filiberti & Debora Hirsch – wideo, instalacja. Do tworzenia wideo stosują technikę found footage, zestawiając fragmenty filmów lub dokumentów z tekstem. Wykorzystują wizerunki osób ze świata kultury i polityki. Częstymi tematami ich prac są wątki feministyczne oraz dominująca rola mężczyzn w społeczeństwie. Pokazy będą dostępne w każdy czwartek kwietnia między 20 a 20.40 w formie live streamu na kanale YouTube Muzeum. Link do transmisji. Czas trwania filmu to około 13 minut (zostanie odtworzony trzykrotnie).

 

MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.