Przejdź do treści
Cześć i Moin, drodzy sąsiedzi! Polsko-niemiecki trening interkulturowy
Data/Czas: 02/10/2021 | 12:00-17:00
Lokalizacja: Centrum Spotkań mia | Am See 3b | Löcknitz

Podczas warsztatu przyjrzymy się naszym sąsiadom, przeanalizujemy różnice w zachowaniu, ale także odkryjemy podobieństwa. Celem jest zapewnienie, że wasze polsko-niemieckie spotkania będą przebiegać bezkonfliktowo i beztrosko. Podczas seminariów dowiedzą się Państwo o polsko-niemieckich różnicach kulturowych, normach i wartościach sąsiadów w celu ułatwienia wzajemnej komunikacji.

Nabędziecie Państwo kompetencje międzykulturowe i dowiecie się, jak informować o własnych potrzebach i oczekiwaniach, aby zostały one właściwie zrozumiane przez Waszego rozmówcę. Ponadto nauczycie się Państwo, jak wyrażać swoje opinie i jak zachowywać się “kulturalnie” lub grzecznie w stosunku do innych ludzi, aby uniknąć nieporozumień w życiu codziennym.

Trenerka: Joanna Kulas jest kulturoznawczynią i prowadzi szkołę językową języka polskiego.

Zgłoszenia na spotkanie: www.raa-mv.de/trening-interkulturowy

Prosimy o zabranie: przekąski na lunch, własnych celów i czasu
Opłaty za uczestnictwo: brak
Uczestnicy: po 12 osób

Dyskusja odbędzie się w języku polskim i nie będzie tłumaczona. Wydarzenie w ramach projektu perspektywa RAA MV we współpracy z Centrum Spotkań mia.

Serdecznie zapraszamy!

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.