Przejdź do treści
„Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu“- oprowadzanie kuratorskie
Data/Czas: 27/05/2018 | 12:00-13:30
Lokalizacja: Żydowski Instytut Historyczny | Tłomackie 3/5 | Warszawa

Żydowski Instytut Historyczny: zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie z prof. Pawłem Śpiewakiem, dyrektorem ŻIH, wystawy poświęconej twórcom i losom Podziemnego Archiwum Getta Warszawy. Dokumenty prezentowane na wystawie tworzą tzw. Podziemne Archiwum Getta Warszawy, którego inicjatorem był Emanuel Ringelblum, historyk i działacz społeczny. Powołał działającą w konspiracji grupę współpracowników (nazwali się Oneg Szabat, hebr. Radość Soboty) dokumentujących życie, a następnie śmierć getta Warszawy. Kiedy wiedzieli już, że getto zostanie zlikwidowane, a oni – wraz z innymi – wywiezieni do obozu Zagłady, zakopali dokumenty w piwnicy szkoły Borochowa przy ul. Nowolipki 68.

 

Intencją Żydowskiego Instytutu Historycznego im. Emanuela Ringelbluma i Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce jest udostępnienie światu Podziemnego Archiwum Getta Warszawy, upowszechnienie wiedzy o nim i upamiętnienie jego twórców. Wystawa jest częścią programu Oneg Szabat.

 

W czasie oprowadzania odbędą się zajęcia edukacyjne dla dzieci do lat 15.

 

UWAGA! Wydarzenie jest bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt na: rezerwacja@jhi.pl

 

Źródło: Żydowski Instytut Historyczny

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.