Przejdź do treści
Data/Czas: 22/05/2019 | 19:00-19:00
Lokalizacja: | |

Debata pt.: „Chthulucen i antropoceno-feminizm. Nowe konfiguracje podmiotowości” w ramach cyklu spotkań LABORATORIUM WYOBRAŹNI. Cyfrowa rewolucja to jeden z procesów szerszej przemiany, jaką jest przejście do antropocenu, epoki człowieka.  Zmieniająca się wrażliwość ekologiczna daje szansę otwarcia na nowe formy podmiotowości. Czy jesteśmy gotowi?  Projekt „Wyobraźnia” to przedsięwzięcie Goethe-Institut Warschau i Teatru Powszechnego w Warszawie. Artyści, kuratorzy i badacze podczas otwartych debat mierzą się z wyzwaniami, jakie stawiają rzeczywistość społeczna i współczesna kultura w trakcie epokowej przemiany. Wkroczyliśmy w antropocen – epokę człowieka. Świat, jaki znaliśmy, skończył się, musimy wytężyć wyobraźnię, by zrozumieć świat, który nadchodzi. Pomogą w tym uczestnicy dyskusji prowadzonych w siedzibie Goethe-Institut oraz w przestrzeni Sceny Dream Adoption Society w Teatrze Powszechnym w Warszawie, gdzie pod kuratelą Krzysztofa Garbaczewskiego i Edwina Bendyka działać będzie Laboratorium Wyobraźni.

 

Pomogą w tym uczestnicy dyskusji prowadzonych w siedzibie Goethe-Institut oraz w przestrzeni Sceny Dream Adoption Society w Teatrze Powszechnym w Warszawie, gdzie pod kuratelą Krzysztofa Garbaczewskiego i Edwina Bendyka działać będzie Laboratorium Wyobraźni.

kiedy: 22 maja (środa), godz. 19.00
gdzie: Scena Dream Adoption Society w Teatrze Powszechnym w Warszawie (ul. Zamoyskiego 20)
prowadzenie: Edwin Bendyk (tygodnik Polityka)
gość główny: Joanna Bednarek

wejściówki: https://www.powszechny.com/rezerwacja/nienumerowane.html?id=2670

 

więcej informacji o cyklu debat:
https://www.powszechny.com/laboratorium-wyobrazni.html

 

Goethe-Institut Warschau

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.