Przejdź do treści
Centrum Europejskie na XIV Kongresie Kobiet
Data/Czas: 08/10/2022 | 15:00-15:00
Lokalizacja: Hala Stulecia | Wystawowa 1 | Wrocław

Stowarzyszenie Kongres Kobiet: Polki, Ukrainki, Niemki – wszystkie jesteśmy Europejkami. Europa jest dla nas ważna. W obliczu wojny i napaści Rosji na Ukrainę, wzrostu popularności nacjonalizmów – jest ona dla nas wartością, o którą chcemy i musimy zadbać. Dlatego na Kongresie Kobiet organizujemy Centrum Europejskie. W czasach konfliktów, kryzysu energetycznego, antyeuropejskich haseł polityków musimy rozmawiać o Unii Europejskiej. Porozmawiamy o jej roli w kształtowaniu bezpieczeństwa energetycznego, o walce o klimat, o tym, jaka jest Unia Europejska naszych marzeń.


W Centrum Europejskim głos oddamy ekspertkom i ekspertom z Polski, Niemiec i Ukrainy z zakresu polityki unijnej związanej z Europejskim Zielonym Ładem i feministycznej polityki zagranicznej. Oddamy głos młodym kobietom z trzech krajów, by opowiedziały, jakiej Europy chcą i potrzebują.
Wszystkie debaty w ramach Centrum Europejskiego będą transmitowane w mediach społecznościowych. Zapewnione będzie tłumaczenie na język polski, ukraiński i niemiecki. Centrum Europejskie współorganizujemy z Przedstawicielstwem Fundacji im. Heinricha Bölla w Warszawie, Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej we Wrocławiu i Biurem Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz Biurem Łącznikowym Wolnego Państwa Saksonia we Wrocławiu.
Unia Europejska jest wspólnotą, na której rozwój mamy wpływ. Której działania musimy kształtować, by zapewniły bezpieczeństwo Europie oraz jej obywatelom, obywatelkom i zapewniły dobre miejsce do życia przyszłym pokoleniom.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.