Przejdź do treści
Data/Czas: 26/06/2020 - 28/06/2020 | 18:00-22:00
Lokalizacja: Big Book Cafe | J. Dąbrowskiego 81 | Warszawa

Big Book Festival: Ósma edycja najodważniejszego festiwalu literackiego. Goście z kilkunastu państw.  Eksperymenty i zaskakujące formy spotkań. Spektakle, performanse, happeningi, rozmowy. Kilkadziesiąt spotkań łączących miasto, literaturę i ludzi. Na progu lata, w pierwszy weekend wakacji, wybuchnie miłość do książek. CZYSTA MIŁOŚĆ # PURE LOVE to hasło tegorocznej edycji. Dla nas literatura jest olbrzymem o czystych intencjach. To wieloryb, który pochłonął ogrom ludzkich przeżyć i doświadczeń. Niesie je przez świat, z nikim nie walcząc. Dla pisarza i czytelnika książka jest najważniejszym wyrazem miłości do innych, natury i siebie samego. Kiedy spotykamy się w opowieści, przekraczamy samotność. Odkrywamy, budujemy głębokie relacje – z historią, bohaterami, całym światem.

 

Big Book Festival potrwa trzy dni. Przyjadą pisarze ze świata, a polscy zmierzą się z zaskakującymi tematami i formułami wydarzeń. Publiczność nie pozostanie dłużna, bo na BBF obecność oznacza też aktywność. Festiwal jest wydarzeniem o charakerze społecznym, cechuje go otwartość, różnorodność i partnerskie zaangażowanie autorów, czytelników oraz artystów.

GDZIE SIĘ SPOTKAMY?

Big Book Festival w 2020 r. wraca na Stary Mokotów.  Wydarzenia odbędą się w trzech sąsiedzkich lokalizacjach: BIG BOOK CAFE, centrum edukacji literackiej przy ul. J. Dąbrowskiego 81;
CENTRUM ŁOWICKA przy ul. Łowickiej 21; MUZEUM WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO przy ul. J. Dąbrowskiego 51.
Trzy adresy z trzech epok architektonicznych i społecznych pozwolą stworzyć kameralny  i lokalny klimat festiwalu o światowych horyzontach.

Podczas festiwalu działać będą:
– otwarta czytelnia i strefa literackiego relaksu
– strefa dobrego żywienia
– księgarnia festiwalowa (oferująca książki związane z festiwalem i wybrane nowości)
– Duży Targ Księgarni Społecznej (czyli książki z drugiej ręki za 5 lub 10 pln)

 

WSTĘP NA SPOTKANIA FESTIWALOWE JEST WOLNY.

Big Book Festival powstał w 2013 r. z miłości do czytania i jako pierwszy w historii Warszawy festiwal literatury. Jest jedynym w Polsce wydarzeniem literackim międzynarodowej rangi tworzonym samodzielnie przez niewielką organizację pozarządową – Fundację „Kultura nie boli“. Został nagrodzony m.in. Wdechą Magazynu “Co Jest Grane 24” dla najlepszego wydarzenia roku, Złotym Spinaczem dla najlepiej komunikowanego wydarzenia społecznego oraz wyróżniony certyfikatem EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe) dla jednej z najlepszych imprez na kontynencie.

Partnerami strategicznymi Big Book Festival są m.in.:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto Stołeczne Warszawa, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacja im. Heinricha Bölla, Instytut Francuski, British Council oraz kilkunastu wydawców literackich.

 

Więcej: bigbookfestival.pl

 

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.