Przejdź do treści
Data/Czas: 09/12/2019 | 18:00-18:00
Lokalizacja: Bonobo Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza | Mały Rynek 4 | Kraków

Białoruś. Kresy, Łukaszenka, wpływy Putina. Z czym jeszcze kojarzy się dzisiaj Białoruś? Próbę odpowiedzi na to pytanie podjęli polscy, niemieccy i białoruscy reporterzy w książce „Ojczyzna dobrej jakości”. Jednak to nie polityka, ale ludzie i rozmowy z nimi pojawiają się w niej na pierwszym planie. Ludzie pełni wiary w idee oraz ci zrezygnowani i pogodzeni z reżimem. Cykl #opartenafaktach oraz Wydawnictwo Czarne zapraszają na spotkanie z redaktorką książki Małgorzatą Nocuń oraz Ziemowitem Szczerkiem, jednym z autorów. Widzimy się 9 grudnia w Bonobo Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza, początek o godzinie 18:00.

Obowiązują bezpłatne wejściówki, do pobrania tutaj.

 

Podczas rozmowy z naszymi gośćmi spróbujemy poszukać prawdy o kraju, który dla wielu z nas wciąż jest wielką niewiadomą, postrzeganą wyłącznie przez pryzmat polityki i wpływów rosyjskich. Spotkanie poprowadzi Zbigniew Rokita.

Małgorzata Nocuń (ur. 1980) – redaktorka „Nowej Europy Wschodniej”, dziennikarka „Tygodnika Powszechnego”, w latach 2004–2006 jego korespondentka na Ukrainie i Białorusi. Wraz z Andrzejem Brzezieckim opublikowała książki Białoruś. Kartofle i dżinsy, Ograbiony naród. Rozmowy z intelektualistami białoruskimi i Armenia. Karawana śmierci. W 2014 roku została wyróżniona w konkursie Amnesty International „Pióro Nadziei” za reportaż z Kaukazu Północnego.

Ziemowit Szczerek (ur. 1978) – dziennikarz i prozaik. Współpracuje z „Polityką”, „Gazetą Wyborczą”, „Krytyką Polityczną” i „Nową Europą Wschodnią”. Autor książek “Siódemka”, “Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian”, “Rzeczpospolita zwycięska. Alternatywna historia Polski”, “Tatuaż z tryzubem, Międzymorze. Podróże przez prawdziwą i wyobrażoną Europę Środkową”, “Siwy dym albo pięć cywilizowanych plemion oraz współautor zbioru opowiadań Paczka radomskich”. Laureat Paszportu „Polityki”, nominowany do Nagrody MediaTory i Nagrody im. Beaty Pawlak oraz dwukrotnie do Nagrody Literackiej Nike i Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”.

 

Wydawnictwo Czarne

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.