Przejdź do treści
Białoruś: Marsz Wolności | Wystawa fotografii
Data/Czas: 04/03/2021 - 25/03/2021 | 11:00-19:00
Lokalizacja: | |

Parlament Europejski – biuro w Polsce: Siedmioro fotografów, siedem pełnych emocji, osobistych relacji z protestów na Białorusi, które tworzą poruszającą wystawę fotografii: „BIAŁORUŚ: MARSZ WOLNOŚCI”.
Można ją obejrzeć w Kordegardzie. Galerii Narodowego Centrum Kultury, w Warszawie, w dniach 4 – 25 marca br. Wystawa powstała z inicjatywy Parlamentu Europejskiego, który 16 grudnia 2020 roku przyznał demokratycznej opozycji na Białorusi nagrodę im. Sacharowa za działania na rzecz praw człowieka.


„Żywie Białoruś”, „Ukochanej nie oddamy”, „Ja wychodzę”, „Idź precz ty i twój OMON” to typowe hasła, które można było usłyszeć i zobaczyć na ulicach miast Białorusi. Wystawa fotograficzna „BIAŁORUŚ: MARSZ WOLNOŚCI” dokumentuje wydarzenia ostatnich miesięcy z perspektywy białoruskich fotografów i fotografek: Darii Buriakiny, Nadii Bużan, Andrieja Liankiewicza, Lesii Pcholki, Wolhy Szukajły, Julii Szabłowskiej i Aleksandra Wasukowicza. Autorzy zdjęć znaleźli się w trudnej, nieoczywistej roli dziennikarza i obywatela.

Więcej o wystawie
Godziny otwarcia Kordegardy. Galerii Narodowego Centrum Kultury:
wtorek – niedziela, 11.00-19.00
Wstęp wolny!
Organizator: Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce
Współorganizatorzy: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Narodowe Centrum Kultury, Kordegarda. Galeria Narodowego Centrum Kultury
Patronat medialny: Biełsat TV
Kuratorka: Joanna Kinowska

Szczegóły: kordegarda.org

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.