Przejdź do treści
Data/Czas: 28/05/2019 | 18:00-18:00
Lokalizacja: | |

Bernhard Schlink, „Olga”, przełożył Ryszard Wojnakowski, DW REBIS 2019. Kobieta, która walczy, i mężczyzna, który marzy. Życie między rzeczywistością, tęsknotą i buntem. Wioska na Pomorzu. Olga jest sierotą, Herbert synem właściciela ziemskiego. Zakochują się w sobie i mimo oporów jego rodziców próbują być razem, nawet gdy ona zostaje nauczycielką w Prusach Wschodnich, a on eksploruje świat. Wkrótce wybucha pierwsza wojna światowa. „Olga” to rozpięta od końca XIX do początków XXI wieku, od Niemna po Neckar opowieść o silnej, mądrej kobiecie, która jest świadkiem, jak nie tylko jej ukochany, lecz cały naród traci związek z rzeczywistością. Centralnym pytaniem jej życia staje się: Dlaczego Niemcy myślą w zbyt wielkich kategoriach? Zawsze i wciąż?

 

BERNHARD SCHLINK (ur. 1944) jest czynnym prawnikiem i profesorem prawa, wykładowcą uniwersyteckim. Sławę przyniosła mu powieść „Lektor” z 1995 roku, sfilmowana w 2009 przez Stephena Daldry’ego, przetłumaczona na 55 języków i wyróżniona licznymi nagrodami w Niemczech i za granicą. DW REBIS spośród jego utworów opublikował „Lektora” oraz Kobietę na schodach”. „Olga” to najnowsza powieść Schlinka, bestseller „Der Spiegel” sprzedany do 22 krajów.

 

Prowadzenie: Sylwia Chutnik

28.05.2019, 18.00
Goethe-Institut, ul. Chmielna 13a , Warszawa

Wstęp wolny

 

Goethe-Institut

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.