Przejdź do treści
Data/Czas: 16/11/2019 - 23/11/2019 | 13:00-16:00
Lokalizacja: | |

Organizatorzy z radością zapraszają na spotkanie w formule Otwartej Przestrzeni (Open Space Technology), które będzie możliwością dialogu o sytuacji i problemach dotyczących kobiet i mężczyzn we współczesnym świecie. To już trzecia edycja OST tym razem w listopadzie 2019 r. Spotkanie odbędzie się w formule OST, dzięki której każda osoba będzie mogła zgłosić temat do dyskusji, na ważny dla niej temat. Rozmowy będą odbywały się w małych grupach, co ułatwi uczestniczkom i uczestnikom zabieranie głosu. „Prawo dwóch stóp” natomiast umożliwi swobodne przemieszczanie i branie udziału w wielu dyskusjach. Spotkanie w „otwartej przestrzeni” będzie okazją do poznania nowych, ciekawych osób i szansą na podjęcie wspólnych inicjatyw.

 

Czym jest Otwarta Przestrzeń/ (anty)konferencja?

“Sami uczestnicy i uczestniczki tworzą program i jego zawartość dopiero w trakcie trwania konferencji. Dzięki temu oraz określonym zasadom OST umożliwia maksymalne zaangażowanie wszystkich zainteresowanych tematem uczestników/uczestniczek. Wydarzenie kończy się planowaniem działań na przyszłość, za które uczestnicy/ uczestniczki biorą odpowiedzialność. Konferencje metodą Open Space realizowane są w ponad 130 krajach na całym świecie. Najbardziej popularne są w Stanach Zjednoczonych oraz w Niemczech.”

za: Wikipedia

 

Kto może przyjść?

Zaproszenie kierowane jest do wszystkich osób – kobiet, mężczyzn i osób niebinarnych, dla których poruszany temat jest ważny i które chcą dzielić się swoim doświadczeniem, a także wspierać i wspólnie działać.
Jak najbardziej można przyjść z dziećmi.

Jest to wydarzenie otwarte i bezpłatne.

 

Partnerem spotkania jest Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, a finansowane jest ze środków Fundacja Batorego.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.