Przejdź do treści
Antropocen i kres bioróżnorodności | spotkanie off/on line
Data/Czas: 08/09/2022 | 18:00-18:00
Lokalizacja: Międzynarodowe Centrum Kultury | Rynek Główny 25 | Kraków

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie: Zapraszamy 8 września o godz. 18:00 do Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie na spotkanie ,,Antropocen i kres bioróżnorodności”. W dyskusji wezmą udział: Małgorzata Lebda, Andrzej Marzec, Adam Robiński. Prowadzenie: Paulina Małochleb. Wydarzenie z tłumaczeniem na PJM będzie transmitowane na profilu FB MCK. Jak wynika ze statystyk, 60% zwierząt na świecie to zwierzęta hodowlane, a co roku wymiera około 20 tysięcy gatunków. Mówimy zatem dzisiaj o szóstym wymieraniu, choć żadne z pięciu poprzednich nie odbywało się w takim tempie i żadne też nie było spowodowane działalnością i wpływem człowieka.


W jaki sposób intelektualnie przetworzyć można te informacje, by nie popaść w depresję klimatyczną? Jaka powinna być rola człowieka w czasie tej niespotykanej katastrofy? Jak kres bioróżnorodności wpływa na nasze myślenie o zwierzętach? Czy dalej są tylko „naszymi towarzyszami”? Zapraszamy na spotkanie!

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Domowroty. Włodzimierz Puchalski” – Puchalski jako fotograf uwiecznił w swoich pracach, w połowie XX wieku, wiele spośród gatunków, które dzisiaj uchodzą za zagrożone lub wymarłe i kontekst ten nadaje jego twórczości zupełnie nowych znaczeń.

 

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.