Przejdź do treści
Anna - prapremiera spektaklu
Data/Czas: 14/08/2022 | 18:00-20:30
Lokalizacja: Dok Kultury – Stocznia cesarska | róg ulicy Odlewników i Krótkiej | Gdańsk

Europejskie Centrum Solidarności i S6 – Dok Kultury: “Anna” to prapremierowy spektakl teatralny w postindustrialnej przestrzeni dawnej gdańskiej hali stoczniowej S6 na terenie Stoczni Cesarskiej, oparty na książce “Walentynowicz. Anna szuka raju” Doroty Karaś i Marka Sterlingowa. Twórcy spektaklu chcą zbadać i zbliżyć się do osobowości bohaterki. Spróbować odpowiedzieć na pytanie, z czego wynikała jej tak nieugięta, niedialogująca postawa. Co może czuć człowiek, który przez całe życie ukrywa swoje pochodzenie. Czego się obawiała, jakich reakcji? Czy jej sposób na życie miał źródło w tęsknocie i odrzuceniu, z którym musiała się tyle razy mierzyć? Jaki wpływ na jej osobowość miał brak wykształcenia? Jak kompleks braku wykształcenia wpływał na jej decyzję?

Wydarzenie będzie miało oryginalny i niepowtarzalny charakter, nierozerwanie związany ze Stocznią – miejscem swojej prapremiery, miejscem, w którym rozgrywały się najważniejsze dla współczesnej Polski wydarzenia, który przyczyniły się do upadku komunizmu w Polsce. Prapremiera odbędzie się w rocznicę wybuchu strajków sierpniowych.

Za spektakl odpowiedzialni są artyści, którzy związani byli wcześniej m.in. z sopockim Teatrem na Plaży oraz współpracujący z krakowską Łaźnią Nową. Są to twórcy spektaklu „Ginczanka. Przepis na prostotę życia”, zrealizowanego w koprodukcji sopocko-krakowskiej, na scenie Teatru na Plaży i Teatrze Łaźnia Nowa. Po realizacji tegoż spektaklu postanowili się spotkać tym samym zespołem i stworzyć kolejną produkcję.
W roli Anny Walentynowicz Agnieszka Przepiórska (Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie). W roli Agnieszki, dziennikarki: Anna Gryszkówna (Teatr Narodowy)
Reżyseria: Anna Gryszkówna
Autor tekstu: Piotr Rowicki, na podstawie książki „Walentynowicz. Anna Szuka Raju” autorstwa Doroty Karaś i Marka Sterlingowa wydanej przez Wydawnictwo Znak
Scenografia/stroje: Maja Witkowska (@ciuch.ciuch)
Reżyseria światła: Mateusz Gierc
Muzyka: Piotr Kaliński (Hatti Vatti, Nannok of the North, FFrancis, Janka)
Scenografia multimedialna/reżyseria materiałów filmowych: Michał Grubman
Produkcja materiałów filmowych: Lemoniada. Studio Filmowe
Plakat/oprawa graficzna: Anna Witkowska
Promocja/PR: Anna Kądziela-Grubman
Producenci spektaklu: Anna Kądziela-Grubman, Michał Grubman
Główny partner prapremiery: Europejskie Centrum Solidarności
Mecenat/współfinansowanie: Województwo Pomorskie, Miasto Gdańsk
———————————–
14.08.2022 / godz. 18.00 oraz 20:30
Miejsce prapremiery:
S6 – Dok Kultury, róg ulicy Odlewników i Krótkiej, Stocznia Cesarska, Gdańsk
Bilety: 50 zł
———————————–
www.teatrnowastrefa.pl

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.