Przejdź do treści
Anna Kim „Zamrożony czas” - Klicka, Zając, Jezierska-Wiśniewska, Kupczyńska, seminarium
Data/Czas: 25/01/2023 | 18:00-18:00
Lokalizacja: Austriackie Forum Kultury | Próżna 7/9 | Warszawa

Austriackie Forum Kultury / Österreichisches Kulturforum Warschau:  Seminarium z cyklu „Austria. Laboratorium krytyczne”. Prowadzenie: Barbara Klicka, Agnieszka Jezierska-Wiśniewska, Kalina Kupczyńska, Antoni Zając. Lektura obowiązkowa: Anna Kim, Zamrożony czas, przełożyła Sława Lisiecka, Wydawnictwo Od Do, Łódź 2017. Partner: „Literatura na Świecie”. Pomysł i organizacja: Austriackie Forum Kultury w Warszawie. Kanwą powieści Kim są wydarzenia związane z wojną w byłej Jugosławii. Bohaterka jej opowieści poszukuje jednej z wielu tysięcy osób, których nigdy nie udało się odnaleźć po tym, jak konflikt zbrojny na Bałkanach został zakończony.

Kim mierzy się z tematem obcości, wykorzenienia, zagubienia zarówno w dosłownym, jak i w metaforycznym sensie. Interesuje ją możliwość oddania w języku niepojętej grozy wojny i znalezienia właściwych słów, które jakkolwiek mogłyby dotknąć tego doświadczenia.
Anna Kim urodziła się w 1977 roku w Korei Południowej, od 1979 roku mieszka w Wiedniu, gdzie studiowała filozofię i teatrologię. W 2011 roku ukazał się jej tom esejów “Invasionen des Privaten”, a w 2012 roku powieść “Anatomie einer Nacht”, która wydana została również po polsku w przekładzie Elizy Borg (“Anatomia pewnej nocy”). Za powieść “Zamrożony czas” otrzymała European Union Prize for Literature.

25.01.2023 (śr.), 18:00
Austriackie Forum Kultury w Warszawie
ul. Próżna 7/9
Konieczna rejestracja: laboratorium.krytyczne@gmail.com

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.