Przejdź do treści
Ambasador Nowej Europy
Data/Czas: 24/10/2023 | 18:00-18:00
Lokalizacja: Europejskie Centrum Solidarności | Plac Solidarności 1 | Gdańsk

Europejskie Centrum Solidarności i Kolegium Europy Wschodniej: Konkurs wydawniczy AMBASADOR NOWEJ EUROPY rozstrzygnięty! Dziesiąta jubileuszowa edycja obejmowała wyjątkowo dwa lata – 2021 i 2022. Łącznie zakwalifikowano do konkursu 85 tytułów, zgłoszonych przez 46 wydawców. Reprezentowały różnorodne formy wydawnicze i literackie: reportaże, eseje, biografie, beletrystykę, książki naukowe i popularnonaukowe, a także poezję.


– Wybór był niezwykle trudny. Członkowie kapituły szukali odpowiedzi na pytanie, które z publikacji ostatnich dwóch lat najtrafniej uchwyciły i zdefiniowały aktualną chwilę w dziejach Europy, odnosząc się krytycznie do przeszłości, a jednocześnie odpowiadając na współczesne nam wyzwania i problemy – mówi dr Arkadiusz Smagacz z ECS, członek jury. Gratulacje dla autorek i autorów oraz wydawców nagrodzonych publikacji.

Zapraszamy na galę wręczenia nagród oraz spotkanie z laureatami – 24 października, godz. 18.00, biblioteka ECS. Wstęp wolny.

Organizatorami konkursu są Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku oraz Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu.

AMBASADOR NOWEJ EUROPY 2021
Jaroslav Rudiš, „Ostatnia podróż Winterberga”
tłum. Małgorzata Gralińska / Wydawnictwo Książkowe Klimaty
AMBASADOR NOWEJ EUROPY 2022
Jarosław Hrycak, Iza Chruślińska, „Zrozumieć Ukrainę. Historia mówiona”
Krytyka Polityczna
Kinga Nettmann-Multanowska, „Warszawa rysuje Skopje”
Centrum Architektury

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.