Przejdź do treści
All About Freedom Festival i Europejskie Centrum Solidarności I European Solidarity Centre
Data/Czas: 14/10/2023 - 21/10/2023 | 00:00-23:59
Lokalizacja: Europejskie Centrum Solidarności | Plac Solidarności 1 | Gdańsk

ECS: Już od 17 lat, zawsze jesienią, zapraszamy do ECS na seanse filmowe, dyskusje i wydarzenia artystyczne w ramach ALL ABOUT FREEDOM FESTIVAL. To nie jest festiwal łatwy, lekki i przyjemny, niekiedy boli lub uwiera, bo konfrontuje widza z wartością elementarną w życiu, jednym z gdańskich przymiotów – wolnością. Czym jest, a czym nie jest wolność? Co się dzieje, gdy jej nie ma? W jakich sytuacjach jesteśmy gotowi bronić wolności, czasem za wszelką cenę, a w jakich ją oddać? Z tymi pytaniami mierzą się bohaterowie filmów pieczołowicie selekcjonowanych spośród setek pozycji światowego kina, jakie prezentujemy podczas festiwalu. Kuratorem programu filmowego AAFF jest Artur Liebhart, twórca i dyrektor festiwalu Millennium Docs Against Gravity.


Projekcjom wybitnych, często premierowych, nowatorskich, wyznaczających najnowsze trendy w światowym kinie filmów fabularnych i dokumentalnych z całego świata, towarzyszą wydarzenia artystyczne, mistrzowskie wykłady, spotkania, dyskusje z reżyserkami i reżyserami, twórczyniami i twórcami kultury, badaczkami i badaczami rozmaitych dziedzin. Kuratorkami tej części oferty festiwalowej są Sylwia Bruna, Magdalena Fryze i Aneta Lehmann z ECS.
Nie inaczej będzie w tym roku. Śledźcie nas na profilu fb/AAFFGdansk, gdzie na bieżąco opowiadamy o procesie produkcyjnym i wydarzeniach partnerskich. Wkrótce ogłosimy pierwsze tytuły z programu 17 edycji AAFF.
Do zobaczenia w ECS na festiwalu, który prowokuje do myślenia, inspiruje i pobudza do działania.
___
kontakt | e-mail: aaff@ecs.gda.pl

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.