Przejdź do treści
All About Freedom Festival 2022
Data/Czas: 08/10/2022 | 16:00-16:00
Lokalizacja: Europejskie Centrum Solidarności | Plac Solidarności 1 | Gdańsk

Europejskie Centrum Solidarności: Co w tym roku oferuje filmowy all about freedom festival? Przygotowaliśmy 19 filmów dla dorosłych, a dla dzieci AAFF KIDS – film + warsztaty. Wystawa fotograficzna i środowisko dźwiękowe wejdą w dialog z jednym z dokumentów, zapraszając do świata kobiety wyjątkowej – Simony ze słynnych Kossaków, która za przyjaciół miała dziki, jelenie i łosie z Puszczy Białowieskiej. Wykład mistrzowski wygłosi Agnieszka Holland.

Z nowości – dwie sekcje tematyczne, jedna WOBEC CZŁOWIEKA, druga WOBEC PRZESTRZENI: kameralne projekcje filmowe, spacer po terenach stoczniowych, oprowadzanie po wystawie STOCZNIA oraz wiele rozmów z twórcami i bohaterami.

– Już od 16 lat prowokujemy Państwa do poszukiwania sensu wolności. Czym jest, a czym nie jest wolność? Co się dzieje, gdy jej nie ma? W jakich sytuacjach jesteśmy gotowi bronić wolności, czasem za wszelką cenę, a w jakich ją oddać? Te filozoficzne pytania urealniamy, stając twarzą w twarz z bohaterami filmów pieczołowicie selekcjonowanych spośród setek pozycji światowego kina – mówi Patrycja Medowska, zastępczyni dyrektora ECS ds. kultury obywatelskiej. – Miło nam gościć Państwa w Europejskim Centrum Solidarności.

Na część wydarzeń wstęp wolny, ale trzeba zaopatrzyć się w bezpłatny bilet. Wszystkie informacje w programie AAFF.

ECS

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.