Przejdź do treści
Akademia Platońska
Data/Czas: 16/09/2018 - 21/09/2018 | 09:00-18:00
Lokalizacja: Willa Tadeusz | Legoinistów 46 | Lanckorona

Letnia szkoła platonizmu

Tematem tegorocznej edycji Akademii Platońskiej jest „Politeja”, dialog nt. ustroju psychicznego, politycznego i kosmicznego, o możliwości jego rozstroju, jak również ponownego zestroju. Podczas seminarium, które poprowadzą Andrzej Serafin, Paweł Sznajder i Michał Bizoń, codziennie czytamy po dwie księgi „Politei”. Goście: Karol Tarnowski, Bogdan Szlachta, Krzysztof Bielawski, Mieczysław Litwiński, Paweł Kłoczowski, Zbigniew Król, Tadeusz Krauze, Piotr Graczyk, Władysław Stróżewski, Marcin Podbielski, Piotr Augustyniak, Ewa Atanassow.

 

Akademia jest przeznaczona w szczególności dla studentów filozofii i innych kierunków humanistycznych oraz młodych pracowników naukowych, lecz organizatorzy nie wykluczają przyjęcia osób nie zajmujących się zawodowo filozofią, o ile odpowiednio uzasadnią swoją motywację.

 

Zainteresowani proszeni są o nadesłanie do końca czerwca życiorysu oraz krótkiego listu motywacyjnego na adres serafin@up.krakow.pl. Organizatorzy proszą także o wybór tematu referatu na niedzielną konferencję.

 

Szczegółowy program, lektury i informacje dotyczące zgłoszeń znajdują się na tu.

 

Uczestnicy pokrywają koszty noclegu i posiłków w kwocie 525 zł.

 

Źródło: Instytut Filozofii i Socjologii UP

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.