Przejdź do treści
Agnieszka Grochowicz śpiewa songi Bertolta Brechta i Kurta Weilla
Data/Czas: 25/11/2022 | 19:00-19:00
Lokalizacja: Goethe-Institut Krakau | Rynek Główny 20 | Kraków

Galeria Kazimierz i Goethe-Institut Krakau: Na całym świecie nie słabnie zainteresowanie tekstami Bertolta Brechta, a zwłaszcza operami, do których muzykę napisał Kurt Weill. Odkrywcze językowo i prowokujące treścią teksty Brechta znakomicie współbrzmiały z muzyką Weilla, który m.in. zamiast tradycyjnych arii zaproponował songi. Te zaś z biegiem czasu zyskały autonomię, wchodząc do repertuaru wielu wykonawców i wywierając duży wpływ nie tylko na piosenkę aktorska i estradową, ale także na muzykę rockową. Do ciekawych interpretatorek songów Brechta w Polsce należy Agnieszka Grochowicz, która wraz z zespołem wystąpi z koncertem songów Brechta w krakowskim Goethe-Institut.


O tym, jak aktualne wciąż są teksty Brechta opowie Grzegorz Jankowicz, który przedstawi publiczności „Rozmowy uchodźców”, niewielką książeczkę wydaną już po śmierci autora, w której Brecht odwołuje się do własnych doświadczeń emigranta/uchodźcy.
Wystąpią :
Agnieszka Grochowicz -śpiew
Jarosław Olszewski -piano
Maciej Zimka- akordeon
Mikołaj Budniak – kontrabas
Wstęp wolny
Agnieszka Grochowicz – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, współpracująca z czołówką polskich kompozytorów piosenki: Zygmuntem Koniecznym, Andrzejem Zaryckim, Jerzym Derflem, Ewą Kornecką, Januszem Grzywaczem oraz m.in Piwnicą pod Baranami, dyplomowana aktorka, absolwentka PWST Kraków.
Grzegorz Jankowicz – aktywista literacki, filozof literatury, eseista, redaktor, wydawca, autor licznych publikacji, krytyk i tłumacz. Dyrektor programowy Festiwalu Conrada. Redaktor działu kultury “Tygodnika Powszechnego”.

 

Goethe-Institut Krakau

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.