Przejdź do treści
Data/Czas: 16/03/2018 | 18:00-20:00
Lokalizacja: Goethe-Institut Krakau | Rynek Główny 20 | Kraków

Żakowski, Kowalska, Oguntoye

 

Goethe-Institut w Krakowie: Co wolność oznacza dla kobiet? Zwłaszcza ostatnio, gdy tysiące kobiet w Polsce, Stanach Zjednoczonych, krajach Ameryki Południowej czy Tunezji wyszły jej bronić na ulice. Gdy argumenty odwołujące się do tradycyjnych wartości kulturowych służą do usprawiedliwienia ograniczenia możliwości decydowania o własnym życiu i postawie obywatelskiej. Część kobiecych żądań jest wspólna, ponad geograficznymi granicami: wolność od przemocy, pełnia praw reprodukcyjnych, wolność od dyskryminacji płynącej z religii czy kultury, poprawa sytuacji ekonomicznej. Czy społeczeństwa są w stanie te potrzeby zaspokoić?

 

Dyskusję poprowadzi dziennikarz Jacek Żakowski. Zaproszonymi gośćmi będą Beata Kowalska, socjolożka z Uniwersytetu Jagiellońskiego, aktywistka feministyczna oraz Katharina Oguntoye, niemiecka historyczka pochodzenia afrykańskiego, pisarka i aktywistka, prezeska stowarzyszenia Joliba zajmującego się integracją rodzin z Afryki ze społeczeństwem niemieckim.

Źródło: Goethe-Institut w Krakowie

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.