Przejdź do treści
Data/Czas: 05/03/2019 | 18:00-20:00
Lokalizacja: | |

Fundacja im. Arkadiusza Rybickiego oraz Europejskie Centrum Solidarności serdecznie zapraszają na 59. Salon Młodopolski im. Arama Rybickiego pt. Gdańsk jako wspólnota. 20 lat zarządzania Gdańskiem to w samorządzie epoka. śp. prezydent Paweł Adamowicz miał wizję Gdańska, którą wcielał w życie przez dwie dekady. Co się nie zmieniało w jego spojrzeniu na miasto od 1998r.; co ewoluowało a co uległo zmianie?  Punktem wyjścia do naszej dyskusji będzie książka “Gdańsk Jako Wyzwanie”, którą prezydent wydał w 2008r. Ważnym punktem w dyskusji będzie również jego ostatnia książka “Gdańsk jako wspólnota”, która nazwana została „testamentem” śp. Pawła Adamowicza.

 

Nasze zaproszenie przyjęli: Wojciech Duda, Aleksander Hall oraz Cezary Obracht-Prondzyński

spotkanie poprowadzi Piotr Jacoń

5 marca (wtorek) 2019r. godz. 18:00

Europejskie Centrum Solidarności, Gdańsk, Plac Solidarności 1, audytorium

Wstęp wolny
Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Gdańska

Ostatnią książkę śp. prezydenta Pawła Adamowicza “Gdańsk jako wspólnota” można pobrać tutaj.

Książkę śp. prezydenta Pawła Adamowicza “Gdańsk jako wyzwanie” można pobrać tutaj.

 

Wojciech Paweł Duda – historyk, redaktor naczelny „Przeglądu Politycznego”. Główny doradca Prezesa Rady Ministrów w latach 2007-2015. Współautor serii albumowej „Był sobie Gdańsk”, która zainicjowała debatę nad tożsamością Gdańska w połowie lat dziewięćdziesiątych. Bliski współpracownik śp. Pawła Adamowicza (2016-2019)

Aleksander Hall – w czasach PRL działacz opozycji demokratycznej, współzałożyciel Ruchu Młodej Polski, redaktor ukazującego się poza zasięgiem cenzury „Bratniaka” oraz „Polityki Polskiej”. Uczestnik obrad Okrągłego Stołu. W wolnej Polsce minister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego oraz poseł na Sejm I i III kadencji. Autor kilkunastu prac historycznych. W 2010r. otrzymał najwyższe polskie odznaczenie – Order Orła Białego. Obecnie jest profesorem w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Cezary Obracht-Prondzyński – prof. zw. dr hab., socjolog, antropolog i historyk. Pracuje w Instytucie Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa UG, gdzie jest kierownikiem Zakładu Antropologii Społecznej. Zainteresowania badawcze dotyczą głównie problematyki mniejszości narodowych i etnicznych, kulturowych problemów współczesności, kultury Kaszub i Pomorza oraz polityki regionalnej. Jest autorem lub współautorem ponad 30 książek, ponadto redaktorem lub współredaktorem ponad 20 a także autorem kilkuset artykułów naukowych, popularnonaukowych i publicystycznych.
W latach 1995-2000 był redaktorem naczelnym miesięcznika „Pomerania”. Prezes Instytutu Kaszubskiego.

Piotr Jacoń – dziennikarz TVN24, gdzie pracuje od 2004 roku – zaczynał jako trójmiejski reporter, obecnie prezenter, gospodarz magazynu „Dzień po dniu”. Wcześniej pracował w gdańskim „Radiu Plus”, a także „Dzienniku Bałtyckim”, gdzie był zastępcą dyrektora marketingu. Współpracował również z „Radiem Gdańsk” – do 2018 roku prowadził tam autorską audycję “Gdynia Główna Osobista”. Absolwent polonistyki UG a także wykładowca na tej uczelni na kierunku dziennikarstwo.

 

Źródło: Fundacja im. Arkadiusza Rybickiego

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.