Przejdź do treści
Data/Czas: 19/09/2019 | 09:00-20:00
Lokalizacja: | |

W dniach 19-20 września 2019 roku w MCK w Krakowie odbędzie się 5. Forum Dziedzictwa Europy Środkowej – cykliczne wydarzenie poświęcone filozofii, zarządzaniu i ochronie dziedzictwa kulturowego. Tematem tegorocznej edycji będą relacje dziedzictwa i środowiska. W ciągu ostatnich dwóch dziesięcioleci powiązania między dziedzictwem a środowiskiem zaczęły zajmować centralne miejsce w debacie o dziedzictwie ludzkim, zarówno materialnym, jak i niematerialnym. Podczas 5. Forum Dziedzictwa badacze oraz specjaliści z kilkudziesięciu krajów wygłoszą ponad 60 referatów dotyczących takich zagadnień jak dziedzictwo i środowisko naturalne, antropogeniczne, społeczno-kulturowe, krajobraz kulturowy, architektura i krajobraz, krajobraz postindustrialny, odbudowa krajobrazu czy geografia turystyczna.

Wykłady plenarne zaprezentują światowej sławy badacze: prof. Gabriele Dolff-Bonekämper oraz prof. Carola Hein. Z okazji 450. rocznicy zawarcia unii lubelskiej szczególne miejsce podczas 5. Forum Dziedzictwa poświęcimy Litwie. Gościem specjalnym wydarzenia będzie dr Kristína Sabaliauskaité, litewska pisarka i historyczka sztuki, autorka bestsellerowej tetralogii „Silva rerum” uznanej przez krytyków w Polsce za „prawdziwą literacką sensację z Litwy”.

Wstęp na dwa wykłady plenarne podczas konferencji oraz spotkanie z dr Kristíną Sabaliauskaité jest wolny. Udział w pozostałych wykładach wymaga wcześniejszej rejestracji. Formularz rejestracyjny należy wypełnić online do 14 sierpnia 2019 roku. (liczba osób ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń; link do formularza: http://bit.ly/heritage_forum). Językiem konferencji jest angielski (brak tłumaczenia).Opłata konferencyjna w wysokości 100 PLN obejmuje przerwy kawowe i lunchowe podczas dwóch dni konferencji, materiały konferencyjne oraz program towarzyszący.

 

Więcej informacji: Międzynarodowe Centrum Kultury 

 

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.