Przejdź do treści
1990. Początek samorządnej Polski z perspektywy Wrocławia. Spotkanie z Rafałem Dutkiewiczem
Data/Czas: 26/04/2021 | 18:00-18:00
Lokalizacja: | |

Fundacja Krzyżowa: Rok 1990 był punktem zwrotnym w przezwyciężaniu dziedzictwa komunistycznego i kształtowaniu demokracji w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. W większości z nich przyniósł on pierwsze w pełni wolne wybory parlamentarne, prezydenckie i samorządowe. Jak wyglądała nowa, demokratyzująca się Polska z perspektywy Wrocławia? Co naprawdę przyniosła reforma samorządowa? Jak wolny rynek i pierwsze lata demokracji zmieniały stolicę Dolnego Śląska?

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego zaprasza na spotkanie z Rafałem Dutkiewiczem, prezydentem Wrocławia w latach 2002-2018. Wydarzenie, prowadzone przez Katarzynę Kaczorowską, odbędzie się
26 kwietnia (poniedziałek), o godzinie 18:00 na platformie Zoom.
Spotkanie w języku polskim. Wydarzenie będzie również transmitowane LIVE na profilu Fundacji “Krzyżowa” na Facebooku.

Rafał Dutkiewicz
Prezydent Wrocławia w latach 2002-2018. W okresie stanu wojennego działacz podziemnej „Solidarności”; w latach 1989-1990 sekretarz, a następnie przewodniczący Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”. W latach 1991-2002 konsultant, a następnie dyrektor firmy konsultingowej. Absolwent Politechniki Wrocławskiej, doktor logiki (KUL).

Katarzyna Kaczorowska
Przez prawie ćwierć wieku dziennikarka i redaktor w PolskaPress, obecnie redaktor naczelna „Głosu Uczelni”, pisma UPWr, ale też freelancerka, publikująca w Magazynie TVN24, Newsweeku, Tygodniku Powszechnym, aktualnie współpracuje z tygodnikiem „Polityka”. Autorka m.in. reportażu historycznego „80 milionów. Historia prawdziwa” oraz biografii Emilii Krakowskiej „Aktorzyca”.
Partnerem Fundacji „Krzyżowa” podczas organizacji spotkania jest XIII LO we Wrocławiu.

Wykład organizowany jest w ramach projektu „1990 / Year One. The democratic transformation in former Eastern Bloc countries”. Jest on realizowany w Polsce, Niemczech Czechach i Litwie, w ramach programu Europa dla Obywateli – Pamięć o przeszłości Europy i jest dofinansowany ze środków Komisji Europejskiej.

Fundacja Krzyżowa

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.