Przejdź do treści
Data/Czas: 14/12/2019 - 15/12/2019 | 20:00-21:00
Lokalizacja: | |

Jazz bez to transgraniczny festiwal jazzowy odbywający się w Polsce i na Ukrainie. W 2019 odbędzie się jego 19. edycja, pierwsza bez jego inicjatora, producenta i dobrego ducha, Markiyan Ivashchyshyn, który przez wiele lat promował nowe, zaskakujące zjawiska artystyczne pojawiające się w sferze jazzu, wprowadzając jednocześnie polsko-ukraińską współpracę kulturalną na zupełnie nowy poziom. Festiwal to ogromna trasa koncertowa łącząca takie miasta jak: Sumy, Kijów, Czernihów, Ternopol, Mariupol, Łuck, Równe, Buczacz, Drohobycz, Chmelnyćkyj, Lwów, Przemyśl i nasz rodzimy Wrocław.

Ten muzyczny maraton ma sprawić radość melomanom, zapewniając im możliwość obcowania z muzykami najwyższej klasy, ułatwiać nawiązywanie kontaktów międzynarodowych artystom, animować młodych twórców i – przede wszystkim – przełamywać stereotypowe wyobrażenia na temat muzyki jazzowej, którą zwyczajowo przedstawia się jako trudną, elitarną i konwencjonalną. Dodatkowym atutem festiwalu jest fakt, że organizatorzy nie ograniczają się do promowania jednej, ściśle określonej wizji jazzu, ale starają się pokazać jak największą ilość gatunków i nowych form hybrydycznych, wywodzących się z tak zróżnicowanych tradycji jak swing, bop, soul, funk, cool, fusion czy free.

Więcej informacji o zespołach i artystach.

 

FAMA Centrum Biblioteczno-Kulturalne, Krzywoustego 286, 51-312 Wrocław-Psie Pole

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.