Przejdź do treści
18. Seminarium Miejsca Pamięci Europy Wschodniej i Zachodniej w Krzyżowej - online
Data/Czas: 25/03/2021 - 26/03/2021 | 10:00-12:30
Lokalizacja: | |

Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego: Serdecznie zapraszamy na XVIII Seminarium Miejsc Pamięci Europy Wschodniej i Zachodniej w Krzyżowej. W tym roku spotkanie odbędzie się w trybie online, a jego temat to: “Wirtualne pamiętanie – praca miejsc pamięci a media cyfrowe”. Prosimy o rejestrację drogą mailową na adres: dominik.kretschmann@krzyzowa.org.pl. Termin rejestracji upływa 22 marca 2021 r.


Pamięć i edukacja historyczna online – co jest możliwe wirtualnie, a co nie? Muzea, miejsca pamięci i współczesne projekty z udziałem świadków czasu w Europie Wschodniej i Zachodniej od dawna prezentują się w sieci – ale pandemia zmusza wiele z nich do przeniesienia swojej zróżnicowanej oferty całkowicie do Internetu: wystawy, wydarzenia, dokumenty i publikacje, warsztaty i formy dyskusji. Co to oznacza dla pracy nad pamięcią historyczno-polityczną? Jak zmieniają się metody i wymiana wiedzą, gdy nie jest możliwe prawdziwe spotkanie? Jakie możliwości oferuje komunikacja online, jakie grupy docelowe otwierają się na nowo – i kto nie może, lub nie chce, uczestniczyć w wirtualnych formatach?

Zapraszamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami i wymiany pomysłów – oczywiście cyfrowo!
Więcej

Partnerzy projektu to: Akademia Ewangelicka w Berlinie; Ośrodek Pamięć i Przyszłość; Federalna Fundacja ds Badania Dyktatury SED; Fundacja Pamięć, Odpowiedzialność, Przyszłość

Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.