Przejdź do treści
18. Dni Tischnerowskie
Data/Czas: 18/04/2018 - 21/04/2018 | 00:00-23:59
Lokalizacja: | |

„Wolność i słowo” to temat przewodni tegorocznych Dni Tischnerowskich w Krakowie. Gościem głównym imprezy będzie Timothy Garton Ash. Dni potrwają od 18 do 21 kwietnia.

Podczas konferencji prasowej w siedzibie Wydawnictwa Znak ogłoszono program oraz nazwisko gościa głównego imprezy. Wykład z cyklu Colloquia Tischneriana wygłosi w tym roku brytyjski historyk i publicysta Timothy Garton Ash. Tematem wykładu będzie „Wolność słowa”; taki tytuł nosi też najnowsza książka uczonego, której polski przekład trafi do księgarń w najbliższych dniach.

 

Gośćmi 18. Dni Tischnerowskich będą też m.in. Agnieszka Kołakowska, Marta Tarabuła, ks. Andrzej Draguła, Wojciech Jagielski, Dariusz Kosiński, Ryszard Koziołek i Ireneusz Ziemiński, którzy wezmą udział w debatach. Radosław Krzyżowski, aktor Narodowego Starego Teatru, przeczyta esej ks. Tischnera „Kłamstwo polityczne”. Nowością w programie jest Otwarte Forum Filozoficzne – OFF Tischner, podczas którego wszyscy chętni będą mogli podyskutować o tym, co usłyszeli podczas Dni Tischnerowskich.

W ostatnim dniu imprezy wręczona zostanie Nagroda Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera (o tegorocznych laureatach piszemy w osobnej notce). Spotkaniu z laureatami towarzyszyć będzie koncert „Tischner. Mocna nuta”, podczas którego usłyszymy utwory z wydanej niedawno płyty pod tym samym tytułem. W koncercie udział wezmą m.in. Jorgos Skolias, Joachim Mencel i zespół Trebunie-Tutki.

 

PROGRAM 18. DNI TISCHNEROWSKICH

 

Organizatorami 18. Dni Tischnerowskich są: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, Fundacja Kultury Chrześcijańskiej „Znak”, Akademia Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego, Instytut Myśli Józefa Tischnera, Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Współorganizatorami: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Kraków – Miasto Literatury UNESCO, ERGO Hestia i Akademia Górniczo-Hutnicza.

 

STREFA TISCHNERA

 

Organizatorzy zapraszają serdecznie na cykl wydarzeń poprzedzających i towarzyszących 18. Dniom Tischnerowskim w Krakowie.
Warsztaty dla dzieci, na których wspólnie będziemy się zastanawiać „Ile waży słowo?”, spotkanie z dziennikarzem Wojciechem Bojanowskim, laureatem Grand Pressa za reportaż „Śmierć na komisariacie”, prezentacja książki Timothy`ego Gartona Asha „Wolne słowo” czy rozmowa z laureatami Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera na temat tego, co dzieje się z językiem obecnie – to tylko niektóre z wydarzeń, jakie złożą się na tegoroczną Strefę.

 

STREFA TISCHNERA jest po to, aby się zatrzymać i pomyśleć. Tematem przewodnim będzie słowo i wolność. Żyjemy w świecie pełnym słów, wymieniamy ich między sobą więcej niż kiedykolwiek w historii. Czy jednak wiemy, co robimy?

 

PROGRAM STREFY TISCHNERA

 

Więcej informacji >>>

 

Źródło: tischner.pl

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.