Przejdź do treści
17. Cinemaforum
Data/Czas: 07/11/2018 - 11/11/2018 | 09:00-09:00
Lokalizacja: Kinoteka PKiN | Plac Defilad 1 | Warszawa

CINEMAFORUM tradycyjnie już zaprezentuje najlepsze krótkie metraże ostatniego sezonu z całego świata. To unikalna szansa zapoznania się z bogactwem współczesnego krótkiego metrażu. Dzięki współpracy z Goethe-Institut Warschau pokażemy dwa specjalnie przygotowane bloki filmowe prezentujące najlepsze filmy z ostatnich kilkunastu edycji legendarnego festiwalu w Oberhausen oraz najlepsze tytuły z edycji 2018.  I blok – 8.11, godz. 18:00, KINOTEKA; II blok – 8.11, godz. 19:45, KINOTEKA. W ramach współpracy z Goethe-Institut Warschau odbędzie się debata na temat dziedzictwa manifestu z Oberhausen i roli krótkiego metrażu we współczesnej kulturze filmowej z udziałem: Christiane Büchner (International Short Film Festival Oberhausen) Jakuba Majmurka (filmoznawca, publicysta), Kuby Mikurdy (reżyser, historyk kina). Prowadzenie: Marcin Adamczak, dyrektor CINEMAFORUM.

Debata 07.11, godz. 19:00, siedziba Goethe-Institut Warschau )ul. Chmielna 13 A wejście od ul. Chmielnej 11).

 

W Warszawie zaprezentowane zostaną także austriackie filmy krótkometrażowe z VIS Vienna Shorts. Odbędzie się retrospektywa oraz Q&A z programerem tego festiwalu – Dianą Mereoiu. Wydarzenie odbywa się we współpracy z Austriackie Forum Kultury.
Retrospektywa VIS Vienna Shorts 9.11, godz. 15:00, KINOTEKA. Po seansie Q&A.

 

London Film School nie trzeba przedstawiać. To miejsce, gdzie szlifują się diamenty światowego kina – ekscentrycznego, erudycyjnego i kontrowersyjnego. CINEMAFORUM zaprezentuje pięć najciekawszych filmów krótkometrażowych studentów jednej z najlepszych szkół filmowych według prestiżowego „The Hollywood Reporter”.
Po projekcji pięciu filmów krótkometrażowych odbędzie się spotkanie z reżyserką filmu “End of Season” Zhannatą Alshanovą oraz Wojciechem Wrześniewskim, Head of Sound Department LFS. Wydarzenie odbywa się we współpracy z British Council Polska w ramach cyklu spotkań „Creativity Talks”.
Retrospektywa London Film School 8.11, godz. 16:00, KINOTEKA. Po seansie Q&A.

 

Debata Producers vs. Screenwriters

Sparingpartnerzy czy przyjaciele?
Coraz bardziej popularny nie tylko na świecie, ale również w Polsce model producencki skłania do podjęcia dyskusji w gronie młodych scenarzystów i producentów. Kim jest lub kim powinien być producent dla scenarzysty? Jak wygląda ich współpraca z reżyserem? Jakie story przygotować, aby przekonać producenta do swojego pomysłu? Czego producent poszukuje w tekście? Jakie oczekiwania w stosunku do producenta ma scenarzysta? Do kogo zgłosić się z gotowym projektem? Z kim trzymać sztamę i do kogo zadzwonić?
Uczestnicy: Agata Szymańska – producentka (Balapolis), Joanna Szymańska – producentka (SHIPsBOY) i dyrektorka programowa (Atelier Scenariuszowe), Marcin Ciastoń – scenarzysta (laureat pierwszej edycji konkursu Script Wars), Ewa Szwarc (Kosmos Production). Prowadzenie: Marcin Radomski
Termin: 09.11.2018, godz. 20:30, KINOTEKA

 

Debata organizowana we współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury, operatorem Mazowieckiego i Warszawskiego Funduszu Filmowego oraz Mazovia Warsaw Film Commission.

 

Powróci program INTERFILMLAB (w wersji 2.0), którego celem jest edukowanie młodych twórców w zakresie zwiększenia potencjału eksportowego polskiej kinematografii w międzynarodowym obiegu pozafestiwalowym. Odbędzie się międzynarodowy program edukacji filmowej dla młodych twórców filmowych z Polski, Francji i Włoch. Tradycyjnie będzie można również zobaczyć produkcje nominowane do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego.

 

Więcej informacji: https://cinemaforum.pl/.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.