Przejdź do treści
Data/Czas: 28/06/2018 - 30/06/2018 | 10:00-18:00
Lokalizacja: | |

15 edycja Warsaw East European Conference poświęcona będzie tematowi niepodległości

Niepodległość formalna i nieformalna, polityczna, ekonomiczna, energetyczna, bezpieczeństwo i suwerenność a także dążenia separatystyczne to kwestie, z którymi w najbliższym czasie zmierzyć się będzie musiała Europa Środkowa i Wschodnia.

 

Temat tegorocznej WEEC został wybrany nieprzypadkowo. Rok 2018 to setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Rok 1918 stanowił ogromne wyzwanie dla całej Europy, na której mapach pojawiło się tak dużo nowych państw. Odzyskana bądź dopiero co uzyskana wraz z końcem Wojny Światowej niepodległość wymagała redefiniowania dotychczasowej polityki, sojuszy, układów gospodarczych, ruchów społecznych.

 

Dziś, po 100 latach od tego niezwykle burzliwego okresu temat niepodległości zdaje się być niezwykle aktualny. Uczestnicy 15 edycji WEEC wspólnie rozpatrzą historię, teraźniejszość i możliwe przyszłe scenariusze dla krajów Europy Środkowej i Wschodniej zarówno w kontekście regionalnym, jak również międzynarodowym.

 

kontakt: conf.studium@uw.edu.pl

Źródło: Studium Europy Wschodniej

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.