Przejdź do treści
Data/Czas: 26/05/2023 - 29/05/2023 | 18:00-10:00
Lokalizacja: Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego | Krzyżowa 7 | Krzyżowa, Wałbrzych

Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego: Zapraszamy na Zielone Świątki do Krzyżowej! Podobnie jak w ubiegłych latach, spotkanie jest otwarte dla wszystkich, którzy czują się związani z Krzyżową poprzez odbywające się tam projekty czy historię tego miejsca, ale także dla osób, które chcą je dopiero odkryć. Zachęcamy do przyjazdu z rodziną i znajomymi!
Krzyżowa (leżąca ok. 70 km od Wrocławia) znakomicie nadaje się na kilkudniowy wiosenny wypoczynek – można spędzać dużo czasu na zewnątrz, chodzić na spacery, wybrać się na przejażdżkę rowerową do Świdnicy, wieczorem posiedzieć przy ognisku, zapoznać się z historią miejsca i porozmawiać o aktualnych działaniach w Krzyżowej.


W latach poprzednich spędziliśmy wspólnie słoneczne dni, poprowadziliśmy ciekawe rozmowy oraz spotkania i nie zabrakło elementów merytorycznych. Podobnie będzie i tym razem.

Program

Spotkanie w Krzyżowej ma charakter otwarty – każdy i każda są mile widziani. Językowo będzie to oznaczało mieszankę niemieckiego, polskiego i angielskiego. Cieszymy się, że z każdym rokiem nasze grono staje się nieco bardziej międzynarodowe.

Opłaty
Nocleg: Dostępne są pokoje w budynkach Spichlerz, Obora, Stajnia i Dom Ogrodnika. We wszystkich pokojach jest łazienka, a niektóre pokoje są przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Ceny za nocleg ze śniadaniem wynoszą:
190 zł za pokój jednoosobowy,
260 zł za pokój dwuosobowy,
300 zł za pokój trzyosobowy,
360 zł za pokój czteroosobowy.

Dodatkowo należy uwzględnić koszty obiadu i kolacji oraz programu wysokości około 230 zł za osobę za pobyt od piątku wieczorem do poniedziałku rano.
Dzieci do 4 roku życia mają bezpłatne wyżywienie, natomiast w przypadku dzieci w wieku 4-10 lat koszt wyżywienia wynosi 110 zł (50%). Jeśli pobyt będzie krótszy, ceny będą odpowiednio obniżone.
Dalsze ewentualne koszty (dla chętnych) zostaną obliczone na miejscu. – Na przykład wypożyczenie rowerów (50 zł za dzień)

Dojazd
W Krzyżowej znajduje stacja kolejowa, jednak prosimy pamiętać, że jest to przystanek na żądanie, który trzeba odpowiednio wcześniej zgłosić konduktorowi bądź konduktorce (najpóźniej na stacji poprzedzającej Krzyżową).

Zgłoszenia
Prosimy o zgłaszanie się za pośrednictwem formularza do 24 kwietnia 2023 r.: https://modelicc.wufoo.com/forms/zt7c79r0l49ttr/

W razie pytań prosimy zwracać się do Anny Ziemby-Kiepury (anna.kiepura@krzyzowa.pl).
Pokoje przydzielane będą według kolejności zgłoszeń.
Spotkanie przyjaciół Krzyżowej to wydarzenie organizowane wspólnie przez stowarzyszenie Kreisau-Initiative i Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego. W zakresie ochrony danych osobowych obowiązują regulacje obu organizacji.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.