Przejdź do treści
Data/Czas: 23/02/2023 | 17:00-17:00
Lokalizacja: | |

Komisja Europejska w Polsce: Mija rok od pełnoskalowej inwazji Rosji na suwerenną Ukrainę. W tym czasie cały świat stał się świadkiem wielu niewyobrażalnych zbrodni agresora wymierzonych nie tylko przeciwko Ukrainie i jej obywatelom, ale także Europie i jej wartościom. Sprzeciw wobec wojny został wyrażony nie tylko na poziomie instytucjonalnym, ale przede wszystkim znalazł swój głęboki wyraz na poziomie społecznym. Zapraszamy w czwartek, 23 lutego, o godz. 17:00 do Domu Europy we Wrocławiu na debatę „Z Widokiem na wojnę. Solidarni z Ukrainą”, podczas której zaproszeni goście przedstawią swoje osobiste doświadczenia związane z ich działalnością wolontariacką na rzecz wsparcia Ukrainy i osób dotkniętych tragedią konfliktu zbrojnego.


W dyskusji udział wezmą:
prof. dr hab. Jarosław Syrnyk – UWr,
Arsen Yatsenko – Fundacja Ukraina,
Beata Janikowska – OIRP Wrocław, Fundacja Przejście Dialogu,
Piotr Kaszuwara – UA FUTURE, Fundacja Przyszłości dla Ukrainy.
Spotkanie poprowadzi Irina Tkeshelashvili – działaczka gruzińska w Polsce, politolożka, doktorantka Uniwersytetu Opolskiego, wolontariuszka.
Bezpłatna rejestracja na wydarzenie
Wydarzenie będzie transmitowane na stronie Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego na Facebooku oraz na kanale YouTube.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.