Przejdź do treści
100 lat praw wyborczych kobiet - konferencja
Data/Czas: 19/11/2018 | 00:00-23:59
Lokalizacja: Centrum konferencyjne POLIN | Anielewicza 6 | Warszawa

„100 lat praw wyborczych kobiet. PRACA, RODZINA, ROZWÓJ – perspektywa równych szans” – pod takim hasłem odbędzie się największe tegoroczne wydarzenie organizowane w ramach programu Karta Różnorodności. Spotkanie odbędzie się 19 listopada w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Polin. Zachęcamy do rezerwacji terminu, rejestracja udziału w konferencji ruszy na początku września. W tym roku, mija 100 lat, odkąd kobiety w Polsce uzyskały prawa wyborcze. Z tej okazji, 19 listopada, w miesiącu, wydania przez Józefa Piłsudskiego dekretu w tej sprawie, Forum Odpowiedzialnego Biznesu zaprasza na konferencję poświęconą wyzwaniom dotyczącym równości płci w Polsce z perspektywy 100 lat.

 

Setna rocznica uzyskania praw wyborczych przez kobiety w Polsce to dobra okazja, żeby przypomnieć kluczową rolę jaką kobiety odegrały w rozwoju polskiej gospodarki na przestrzeni ostatnich 100, mimo, że nie miały takich samych szans na rynku pracy jak mężczyźni. – mówi Marzena Strzelczak, Dyrektorka Generalna, Członkini Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu – Historia będzie jednak tylko jednym z punktów wyjścia do dyskusji na temat obecnej sytuacji kobiet w Polsce i perspektyw ich rozwoju, związanym z życiem zawodowym i osobistym.

 

W ramach konferencji zaproszeni eksperci dyskutować będą o obecności i roli kobiet na rynku pracy, ale także w polskiej polityce i życiu społecznym oraz łączeniu różnych ról zawodowych i życiowych. Podsumowane zostaną wyzwania dotyczące równości płci w Polsce z perspektywy 100 lat od chwili uzyskania przez kobiety praw wyborczych, a goście przyjrzą się temu, jak sytuacja wygląda teraz, jakie są perspektywy dla zwiększenia szans dla rozwoju kobiet (zawodowego i osobistego) w najbliższej przyszłości w Polsce. Celem spotkania jest pokazanie także, że temat równości płci dotyczy wszystkich kobiet, nie tylko tych pracujących na wysokich stanowiskach czy aspirujących do zarządów i rad nadzorczych.

 

Udział w konferencji jest bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji, która ruszy we wrześniu na portalu www.odpowiedzialnybiznes.pl.

 

Organizator wydarzenia: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, w ramach programu Karta Różnorodności; Opiekun Karty Różnorodności: Orange Polska; Patron Karty Różnorodności: Rzecznik Praw Obywatelskich; Partner Karty Różnorodności: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

 

Źródło: FORUM ODPOWIEDZIALNEGO BIZNESU

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.