Przejdź do treści
Прогулянки. Прогулки. Walks. Przechadzki.
Data/Czas: 07/10/2021 | 17:00-17:00
Lokalizacja: Europejskie Centrum Solidarności | Plac Solidarności 1 | Gdańsk

Europejskie Centrum Solidarności: Jesteś nowy w mieście? Interesujesz się sztuką? Czy wiesz co słychać w trójmiejskim świecie sztuki? Zapraszamy Cię na Przechadzki po gdańskich miejscach sztuki. Na czwartą i tym samym ostatnią Przechadzkę zapraszamy Was 7 października o godz. 17:00 na spacer szlakiem sztuki współczesnej w dawnej Stoczni Gdańskiej. Poznacie społeczny i polityczny wymiar dziejów stoczni oraz ich wpływ na twórczość, powstająca na tym terenie. Przyjrzymy się temu, jaki wpływ na sztukę ma ta ważna przestrzeń miasta. Spotykamy się pod Europejskim Centrum Solidarności i zaczniemy od wdrapania się na taras widokowy.


Naszym przewodnikiem będzie Andrzej Trzeciak, historyk i historyk sztuki, współtwórca wystawy stałej ECS, który bada historię ruchu Solidarność i Stoczni Gdańskiej oraz dzieje przemysłu, a także zajmuje się zagadnieniami pamięci i tożsamości oraz antropologią dizajnu. Autor książki “Stocznia Gdańska. Miejsca, ludzie, historie” (ECS, 2019).
Wydarzenie będzie tłumaczone symultanicznie na język rosyjski, ukraiński i angielski. Po Przechadzce zaprosimy uczestników na krótkie spotkanie – dyskusję, podczas której wymienimy się wrażeniami z wystawy i porozmawiamy o swoich ulubionych miejscach kultury w Gdańsku.

Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Fundacja Artystów Kolonia Teraz. Partnerami projektu są: Gdańska Galeria Miejska, Gdańska Galeria Fotografii, Galeria Ul, Europejskie Centrum Solidarności, CSW Łaźnia.

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

RUS | UA | ENG

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.