Przejdź do treści

Kalendarz

Zapraszamy do odkrycia ciekawych wydarzeń związanych ze środkiem Europy. W naszym kalendarzu uwzględniamy wydarzenia społeczne, kulturalne i polityczne, organizowane przez Towarzystwa Niemiecko-Polskie lub naszych partnerów. Rozmowy, konferencje, festiwale, wydarzenia online i na żywo – nasz kalendarz odzwierciedla całą gamę europejskich wydarzeń!

Znajdź wydarzenie:

Dodaj wydarzenie do naszego kalendarza: Korzystając z naszego formularza możesz dodać własne wydarzenie do naszego kalendarza i rozbudować grupę odbiorców – bez rejestracji!2022


10 Jahre SprachCafé - Jubiläumsfeier

24/09/2022

SprachCafé Polnisch e.V. – Polska Kafejka Językowa: Impreza z okazji 10 lecia Polskiej Kafejki Językowej
W programie m.in.: muzyka & taniec – rytmy polskie i międzynarodowe; program dla dzieci i rodzin; moderacja & patronat medialny: Cosmo Radio po polsku. Polska Telewizja w Europie, patronat: Katarina Niewiedzial – Pełnomocniczka ds Integracji w Senacie Miasta Berlina. Serdecznie zapraszamy!

Freilichtbühne Weißensee, Berlin
Zachować pamięć

30/09/2022

Deutsch-Polnisches JugendwerkPolsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży: Wspólnie uczyć się z historii? Tak, dzięki programowi dotacji PNWM „Zachować pamięć” na polsko-niemieckie projekty w miejscach pamięci terroru hitlerowskiego. Na wnioski czekamy do 30 września 2022 roku! Dojście Hitlera do władzy, II wojna światowa, Holokaust, okupacja ziem polskich przez hitlerowskie Niemcy i związana z tymi faktami trudna przeszłość relacji polsko-niemieckich to tematyka często poruszana podczas polsko-niemieckich i trójstronnych spotkań młodzieży. Projekty realizowane w tym obszarze stanowią ważny element pracy programowej PNWM. Dlatego PNWM oferuje specjalny program dotacyjny „Zachować pamięć”. Jego celem jest umożliwienie młodym ludziom wspólnego odkrywania i badania historii, wyciągania wniosków z przeszłości oraz rozbudzania odpowiedzialności za kształtowanie przyszłości.

,
CO ZNACZY DLA CIEBIE PRZEŁOM LAT 80. I 90. XX WIEKU? | nabór

01/10/2022

Europejskie Centrum Solidarności: Podziel się swoimi wspomnieniami i przemyśleniami na temat okresu transformacji. Osoby mieszkające w Gdańsku lub okolicach zapraszamy do udziału w warsztatach poświęconych okresowi transformacji przełomu lat 80. i 90. XX wieku. Przyjdź i podziel się z nami swoimi wspomnieniami, przemyśleniami. Czekamy na zgłoszenia osób w każdym wieku, każdej płci, wykonujące różne zawody, również osoby, które nie mają bezpośrednich doświadczeń z omawianego okresu. Termin nadsyłania zgłoszeń | 10 września 2022. Wybrani kandydaci zostaną powiadomieni do 15 września.

Europejskie Centrum Solidarności, Gdańsk
Warsaw Security Forum

04/10/2022 - 05/10/2022

Warsaw Security Forum (WSF) to doroczna konferencja, realizowana w strategicznym partnerstwie z NATO oraz Biura Bezpieczeństwa Narodowego, gromadząca ministrów z krajów NATO oraz UE, wojskowych i przedstawicieli najbardziej prestiżowych think tanków międzynarodowych. W 2022 r. status kraju gościa WSF 2022, z którym organizatorzy podejmują ścisłą współpracę programową, mają Niemcy.

Warsaw Security Forum, Warszawa
Daniel Kehlmann „Tyll”/NAJNOWSZE PO NIEMIECKU

08/11/2022

Austriackie Forum Kultury: Zapraszamy na dyskusyjne spotkanie online z cyklu NAJNOWSZE PO NIEMIECKU wokół książki Daniela Kehlmanna „Tyll”. Wydawnictwo Literackie, Kraków, tłum. Urszula Poprawska. Udział w dyskusji jest bezpłatny i otwarty dla każdego, jednak warto wcześniej znać omawianą książkę. W spotkaniu można wziąć udział na dwa sposoby: czynny – zabierając głos w dyskusji oraz bierny – przysłuchując się rozmowie. Obowiązują zapisy: buchczyliksiazka@gmail.com, moderacja: Natalia Prüfer.

,
Cała nadzieja w Ukrainie | spotkanie off/on-line

13/12/2022

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie: Jak zmienia się nowoczesna tożsamość Ukrainców w dobie konfliktu? W jaki sposób w czasie zagrożenia może się formować poczucie wspólnotowości? Czy w takim czasie jest w ogóle przestrzeń na sztukę? A może właśnie wtedy jest ona najbardziej potrzebna? Jaki wpływ na ukraińską wspólnotę narodową mają artyści i czego moglibyśmy się od niej nauczyć? Szukamy napięć między polityką i społeczeństwem a sztuką. Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza 13 stycznia 2022 r. na spotkanie „Cała nadzieja w Ukrainie”, podczas którego udział w dyskusji wezmą Wiktoria Kudela-Świątek i Myroslava Keryk. Wydarzenie poprowadzi Anna Łazar.

,
1 2 3


News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.