Przejdź do treści

Temat specjalny: Białoruś

Opublikowane w tej rubryce teksty powstały w ramach współpracy z dwumiesięcznikiem New Eastern Europe. Projekt powstał dzięki dotacji Fundacji Współpracy Niemiecko-Polskiej.

Logo Stiftung für Deutsch-Polnische Zusammenarbeit

 

 

 

 

 

 


Opozycjoniści czy dysydenci?

Wywiad z Alyaksandrem Klaskouskim, dziennikarzem i analitykiem białoruskiej polityki. Z Alyaksandrem Klaskouskim rozmawiał Zbigniew Rokita.

Białoruski „House of Cards”

Maxim Rust o elicie politycznej Białorusi. W ciągu następnych dwóch lat to jednak kontrelity zadecydują o przyszłości kraju. Zapraszamy do lektury: Białoruski House of Cards.

Pokolenie Łukaszenki

Tysiące Białorusinów, którzy wchodzą dziś w dorosłość, zna jedynie Białoruś pod rządami Łukaszenki. Hanna Liubakova pisze o pokoleniu Łukaszenki. Zapraszamy do lektury: Pokolenie Łukaszenki.

Niezależność energetyczna powinna być priorytetem

Tatiana Manenok o (nie-)uzyskaniu niepodległości od rosyjskich dostaw energii. Zapraszamy do lektury: Niezależność energetyczna powinna być priorytetem.

Titelbild Belarus

Unia Europejska powinna traktować Białoruś poważniej

Jaki stosunek ma Białoruś do UE? Czy “ostatnia dyktatura w Europie” przechodzi transformację? Na te i inne pytania odpowiada w wywiadzie Balázs Jarábik. “Unia Europejska powinna traktować Białoruś poważniej”.

Titelbild Belarus

Zmiana od środka

Natalia Smolencewa i Warwara Morozowa o nowej dynamice społecznej. Zapraszamy do lektury: Zmiana od środka.

 

Titelbild Belarus

Wykluczenie na Białorusi: przypadki dyskryminacji

Dyskryminacja na Białorusi ma swoje osobliwości i niuanse, pisze Tania Setsko. Zapraszamy do lektury: Wykluczenie na Białorusi: przypadki dyskryminacji.

Titelbild Belarus

Gospodarka Białorusi – wyzwania niezmienne od lat

O sytuacji gospodarczej na Białorusi pisze Anna Maria Dyner. Zapraszamy do lektury: Gospodarka Białorusi – wyzwania niezmienne od lat.

 

Spacer po Mińsku

FOTO: Uladzimir Hrydzin

BIAŁORUŚ, MIŃSK – LATO 2018

Jak dziś wygląda ten postsowiecki kraj? Jak wygląda dzisiejsze życie w Mińsku?

Zapraszamy do obejrzenia galerii

 

 

 

 

Temat specjalny: Białoruś

 

 

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.